forkredit.com | swedtalk.com | | finntalk.com

Все почалось з мрії!

Мрії, про сучасний заклад освіти у невеличкому шахтарському місті, мрії, про успішних випускників, які розвиватимуть місто, регіон, країну.

У далекому 1996 році створено Вугледарський академічний коледж наказом ДонДАУ №225 від 18.07.1996.

 

Керівництво Донецької області та міста Вугледар, шахт «Південнодонбаська № 1» та  «Південнодонбаська № 3», Донецька державна академія управління підтримали ініціативу створення вищого навчального закладу у Вугледарі з метою підготовки спеціалістів у сфері  менеджменту, маркетингу і фінансів для підприємств. Зараз важко в це повірити але у 1996 році ці спеціальності були не тільки не популярними, але і маловідомими. У створенні коледжу активну участь брали виконком міської ради народних депутатів міста Вугледар (рішення виконкому від 16.10.96 № 377) і Донецька державна обласна адміністрація. Перший директор - магістр технічних наук Чіженок Ю.М. 

У червні 1997 р. рішенням Міністерства освіти України змінено статус коледжу, він стає структурним підрозділом ДонДАУ без права юридичної особи (наказ Міністерства освіти від 26.06.97 № 227, наказ ДонДАУ від 24.07.97 № 251а).

27.03.1998 Вугледарський академічний коледж занесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України

2001 – 2003 р. коледж очолює кандидат економічних наук, доцент Ополєва Л.В.

З 2003 року коледж очолює магістр з управління проєктами, директор Макоткін С. В.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України (від 04.03.04 №124-р) та наказом  МОН (від 15.03.04 №207),  наказом С. Ф. Поважного, першого ректора ДонДУУ, д.е.н., професора, чл.-кор. АПН України, заслуженого працівника освіти України ДонДУУ (від 16.03.04 №1) Вугледарський коледж ДонДАУ реорганізований у Вугледарський коледж Донецького державного університету управління.

Історія коледжу – це частина історії міста. Разом з нею ми жили й працювали, долали труднощі, здобували перемоги. З року в рік зміцнювалася навчально-матеріальна база закладу, накопичувався досвід, примножувалися традиції. У 1996 році Вугледарський коледж орендував для навчальних занять один клас загальноосвітньої школи. Сьогодні він має окрему територію, двоповерховий навчальний корпус загальною площею 1032 кв.м., в якій розташовано 9 навчальних аудиторій,  комп'ютерний клас, бібліотека з читальним залом, викладацька, кабінети відділів та служб. Для занять з фізичної культури коледж орендує тренажерний зал.

Перший набір студентів проведений в 1996 році на заочну форму навчання. З 1997 року студенти навчаються як на заочній, так і на денній формах по спеціальностях "Менеджмент організацій" і " Фінанси".

У 2004 году розпочата підготовка бакалаврів за новою спеціальністю «Маркетинг».

У 2012 році коледж отримав ліцензію для надання освітніх послуг, пов'язаних з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста за спеціальностями «Організація виробництва», «Фінанси».

2014 рік – окупація частини Донбасу, переміщення та новий етап розвитку ДонДУУ у м. Маріуполь, складний момент для Вугледарського коледжу. Саме тоді Сергію Макоткіну разом зі своєю командою довелось використовувати на практиці всі навички антикризового менеджера, зберігаючи навчальний заклад.

У 2015 році директор коледжу, офіцер запасу, був мобілізований на військову службу.

З 2018 року виконує обов’язки директора коледжу Голобородько Марина - яскрава, творча, ініціативна та перспективна керівниця.

У 2020 році Вугледарський коледж ДонДУУ перейменован на Вугледарський фаховий коледж ДонДУУ (ВФК ДонДУУ).

Сьогодні коледж готує фахівців з маркетингу та менеджменту, обліку та оподаткування, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, фінансів.

Ми продовжуємо будувати амбітні плани та впевнено розбудовувати ВФК… Саме зараз – час нових можливостей, нових проєктів та активного міжнародного співробітництва. З 2019 року на базі коледжу почав свою роботу Освітній центр «Донбас-Україна». У 2020 році на базі коледжу відкрито та обладнано Інноваційна Бізнес Лабораторія…Попереду багато планів та роботи…

Обирати не найлегший, а саме свій шлях для коледжу, давно стало традицією.

Все розпочалось з мрії, а для мрії нема кордонів.